انواع مقنعه اداری مدل‌های جدید

انواع مقنعه اداری مدل‌های جدید (بیش از ۲۰ مدل)  

زمان مطالعه: 6 دقیقه

انتخاب و خرید یک مقنعه اداری مناسب در میان انواع مقنعه اداری موجود در بازار، یکی از خریدهای بسیار چالش‌برانگیز برای خانم‌های شاغل است. همان‌طور که می‌دانید امروزه انواع مدل مقنعه با جنس‌های متنوع، اندازه‌های گوناگون و طراحی و دوخت متفاوت در بازار ارائه می‌شوند که خانم‌های شاغل و دانشجویان می‌توانند برای استفاده در فضای اداره و دانشگاه از آن‌ها استفاده کنند. 

این مقنعه‌ها علاوه بر اینکه باعث جذابیت و زیبایی تیپ و استایل شما می‌شوند، فوق‌العاده سبک و راحت هستند. اگر به دنبال یک مقنعه مناسب برای محیط‌های رسمی یا حتی غیررسمی هستید، در ادامه با ما همراه شوید، چرا که قصد داریم شما را با چند نمونه از مدل‌های جدید مقنعه اداری آشنا کنیم.

پیشنهاد ویژه: خرید مقنعه اداری از مانتو بلوط

انواع مقنعه اداری مدل‌های جدید

انتخاب انواع مقنعه اداری

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم مقنعه اداری در انواع و اقسام مدل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌ها تولید می‌شود؛ بنابراین افراد به‌تناسب نیاز، سلیقه، فرم صورت و… می‌توانند در میان تنوع بالای این محصولات، مقنعه مناسب برای خود را انتخاب کنند. نکته‌ای که در انتخاب مقنعه بسیار اهمیت دارد توجه به جنس پارچه و تناسب فرم مقنعه با فرم صورت است.

از آنجا که مقنعه اداری به طور روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید جنس آن به‌گونه‌ای باشد که در اثر شستشوهای مداوم تغییر رنگ ندهد و آسیب نبیند. همچنین فرم مقنعه باید با فرم صورت هماهنگی داشته باشد و ظاهری مرتب و آراسته برای شما ایجاد کند.

انواع مدل‌های مقنعه اداری

در این قسمت با ۲۰ مدل پرکاربرد مقنعه اداری آشنا می‌شویم:

 1. مقنعه تل‌دار
 2. مقنعه شال دار
 3. مقنعه بروجرد
 4. مقنعه تل‌دار
 5. مقنعه لبنانی
 6. مقنعه خبرنگاری
 7. مقنعه چانه دار
 8. مقنعه هددار
 9. مقنعه کش‌دار
 10. مقنعه دراپه
 11. مقنعه ساده
 12. مقنعه عربی
 13. مقنعه ابردوزی
 14. مقنعه آستین‌دار
 15. مقنعه پفی
 16. مقنعه ساتن دار
 17. مقنعه زلفا
 18. مقنعه مهمانداری
 19. مقنعه استرج
 20. مقنعه حریر دار

انواع مقنعه اداری مدل‌های جدید

در ادامه ویژگی‌های هر کدام از این مدل‌ها را مفصلاً بیان می‌کنیم 

مقنعه تل‌دار

مقنعه تل‌دار یکی از انواع مدل مقنعه اداری است که طرف‌داران بسیار زیادی دارد. این مقنعه معمولاً برای انواع فرم‌های صورت مناسب است و استفاده از آن جذابیت و زیبایی زیادی در چهره شما ایجاد می‌کند. در قسمت بالایی این مقنعه یک نوار باریک به‌صورت تل دوخته می‌شود که رنگی متفاوت با رنگ مقنعه دارد.

مقنعه شال دار

این مدل مقنعه دارای یک کش در قسمت پشت سر و یک تل در قسمت بالای سر است که کمک می‌کند مقنعه محکم روی سر بایستد. شال یک قسمت این مقنعه به قسمت دیگر دوخته شده و یک طرف آن نسبت به‌طرف دیگر بلندتر است.

مقنعه بروجرد

این مدل مقنعه یکی از یکی از پرطرف‌دارترین انواع مدل مقنعه شناخته می‌شود که بیشتر در مدرسه توسط معلمان و حتی دانشجویان مورداستفاده قرار می‌گیرد. مقنعه بروجرد طراحی کاملاً ساده‌ای دارد؛ اما به‌واسطه جنس خاصش بسیار مقاوم است و زود بور نمی‌شود.

مقنعه لبنانی

مقنعه لبنانی جنسی سبک و لخت دارد و معمولاً با استفاده از پارچه‌های ساتن یا حریر دوخته می‌شود. طراحی این مدل مقنعه به‌گونه‌ای است که یک قسمت آن کاملاً باز است و می‌شود آن را با کمک سنجاق به کنار گوش وصل کرد.

مقنعه خبرنگاری

اگر اخبار و گزارش‌های تلویزیونی را مشاهده کنید متوجه می‌شوید که خانم‌های خبرنگار معمولاً مقنعه‌هایی متفاوت از مقنعه‌های معمولی دارند. برای دوخت این مقنعه‌ها یک برش و دوخت زیر چانه طراحی می‌کنند تا مقنعه به‌درستی روی سر بایستد. این مدل مقنعه‌ در رنگ‌های متنوع و با استفاده از پارچه کرپ تهیه می‌شود.

مقنعه چانه دار

از دیگر انواع مقنعه اداری می‌توان به مقنعه چانه دار اشاره کرد که یکی از قدیمی‌ترین مدل‌ها است و اغلب موردپسند خانم‌های مسن قرار می‌گیرد. در قسمت زیر این مقنعه، پارچه‌ای برای پوشش زیر چانه و قسمت گردن طراحی شده است.

مقنعه هددار

در این مدل مقنعه، در قسمت بالای سر یک برش ایجاد شده که مانند هد بر روی سر قرار می‌گیرد و بخشی از عرض مقنعه را در بر می‌گیرد. این مقنعه بیشتر برای خانم‌هایی که پیشانی بلندی دارند مناسب است.

مقنعه کش‌دار

مقنعه کش‌دار برای خانم‌هایی که چادر سر می‌کنند بسیار مناسب است. وجود کش در طراحی این مقنعه از سرخوردن آن جلوگیری می‌کند و نیازی به مرتب‌کردن دائمی ندارد.

مقنعه کرواتی

مقنعه کرواتی، یک پارچه نواری بلند دارد که از پشت سر بیرون می‌آید و در زیر چانه به شکل کراوات بسته می‌شود. این مدل مقنعه در طرح‌های گوناگون و رنگ‌های متنوع به تولید  می‌رسد و می‌توان آن را با استایل‌های مختلف ست کرد.

مقنعه دراپه

در طراحی و دوخت این مدل مقنعه، از یک طرف گوش تا پایین مقنعه سه نوار رنگی با جنس ساتن دوخته شده است. همچنین در قسمت بالای مقنعه یک تل طراحی شده که ظاهر متفاوتی به این مقنعه می‌دهد.

مقنعه ساده

در میان انواع مقنعه اداری، مقنعه ساده یکی از محبوب‌ترین مدل‌ها است. این مدل مقنعه طراحی خاصی ندارد و معمولاً با استفاده از پارچه‌های نخی و در رنگ‌های طوسی و مشکی تهیه می‌شود و می‌توان به‌راحتی آن را با انواع تیپ‌ها استفاده کرد.

مقنعه عربی

مقنعه عربی از پوشش خانم‌ها در مناطق جنوبی ایران الهام گرفته شده است. این مدل مقنعه شبیه به شال بسته می‌شود و قسمت‌های سر و گردن را به‌خوبی می‌پوشاند. زیبایی و جذابیت این مقنعه باعث شده تا امروزه در پوشش اداری سایر مناطق کشور مورد استفاده قرار بگیرد.

مقنعه ابردوزی

در طراحی این مقنعه در قسمت بالای سر و در بین دولایه پارچه، ابر نازکی را قرار می‌دهند و چند ردیف می‌دوزند. این ابر باعث می‌شود فرم صورت گرد به نظر برسد و مقنعه ثابت روی سر بایستد.

مقنعه آستین‌دار

از دیگر انواع مقنعه اداری می‌توان به مقنعه آستین‌دار اشاره کرد. در این مدل، پارچه‌ای مانند آستین به مقنعه دوخته می‌شود. این مقنعه معمولاً توسط خانم‌های چادری مورداستفاده قرار می‌گیرد.

مقنعه پفی

مقنعه پفی ساختار ساده‌ای دارد و در مقایسه با مقنعه ساده، چندان متفاوت نیست. تنها فرق این دو مدل مقنعه در جنس آن‌ها است. مقنعه پفی اغلب با استفاده از پارچه کرپ اعلا تهیه می‌شود و بیشتر در رنگ‌های مشکی و سرمه‌ای موجود است.

مقنعه ساتن دار

مقنعه لب ساتن یا ساتن دار، یکی دیگر از انواع مدل مقنعه اداری است که با استفاده از پارچه کرپ دوخته می‌شود. طراحی این مقنعه جذاب به‌گونه‌ای است که در پشت سر بند می‌خورد و خیلی خوب روی سر می‌ایستد.

مقنعه زلفا

مقنعه زلفا با استفاده از پارچه ریون دوخته می‌شود. ایستایی فوق‌العاده مناسبی دارد و فری سایز است. در قسمت بالای سر این مقنعه امکان استفاده از طلق روسری هم وجود دارد و برای محل کار و فرم اداری فوق‌‌العاده مناسب است.

مقنعه مهمانداری

این مدل مقنعه یکی از جذاب‌ترین نوع مقنعه‌ها به شمار می‌رود. اغلب با استفاده از پارچه‌های کرپ و بروجرد تهیه می‌شود. قد این مقنعه کوتاه است و به صورت دورنگ با ترکیب رنگ‌های سرمه‌ای و زرد، مشکی و زرد و… به سلیقه شرکت‌های هواپیمایی تهیه می‌شود.

مقنعه استرج

اگر به دنبال یک مدل مقنعه مناسب برای استفاده در زیر شال هستید، مقنعه استرج بهترین انتخاب برای شما خواهد بود‌. این مقنعه قد کوتاهی دارد، جنس آن از ریون است و کاملاً سبک، نرم و لطیف است.

مقنعه حریر دار

به‌عنوان آخرین ‌مدل انواع مقنعه اداری می‌توان به مقنعه حریر دار اشاره کرد. این مدل مقنعه معمولاً با پارچه بروجرد نخی تهیه می‌شود و یک دستمال گردن و تل از جنس حریر در قسمت دور گردن و بالای سر آن دوخته شده است.

سخن پایانی

مقنعه اداری یک پوشش سازمانی است که ظاهری باوقار و رسمی به استایل خانم‌ها می‌دهد. این پوشش به‌واسطه حجاب مناسب و راحتی، بهترین انتخاب برای استفاده در فضای اداره‌ها محسوب می‌شود. انواع مقنعه اداری در مدل‌های مختلف، رنگ‌بندی‌های گوناگون و با استفاده از پارچه‌های متنوع تولید می‌شوند تا خانم‌ها به‌تناسب نیاز، سلیقه و علاقه خود، گزینه مناسب با استایلشان را انتخاب و خریداری کنند.

فهرست مطالب

لینک های پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *