بهترین مانتو شلوار مناسب زمان بارداری

معرفی ۲۰ مختلف مدل مانتو شلوار بارداری اداری – بهترین مانتوشلوار زمان بارداری

زمان مطالعه: 5 دقیقه

بارداری یک دوره شیرین اما سخت و پرچالش است. اگر شاغل باشید و ساعات طولانی را بیرون از منزل فعالیت کنید بی‌شک این سختی برای شما چندین برابر بیشتر می‌شود. یکی از مهم‌ترین نیازهای خانم‌های باردار در این دوره به‌خصوص برای خانم‌های شاغل استفاده از پوشش مناسب و راحت است. به همین علت انواع و اقسام مدل مانتو شلوار اداری برای خانم‌های باردار طراحی و به تولید می‌رسند تا با استفاده از این لباس‌ها آزادی عمل و راحتی بیشتری داشته باشند. 

خوشبختانه امروزه انواع مدل مانتو شلوار بارداری اداری در بازار موجود است و خانم‌ها با سلیقه‌های مختلف و متنوع می‌توانند مدل متناسب با نیاز، شرایط و سلیقه خود را انتخاب و در طول دوره بارداری از آن استفاده کنند. در این مقاله قرار است به معرفی ۲۰ مدل مانتو و شلوار بارداری بپردازیم و راجع به ویژگی‌ آن‌ها اطلاعات مفیدی را در اختیار شما همراهان گرامی قرار دهیم. اگر شاغل هستید و در دوره بارداری به سر می‌برید بد نیست تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

مانتو شلوار بارداری

ویژگی‌های بهترین مانتو شلوار اداری در بارداری

مانتو شلوارهای اداری بارداری باید دارای چهار ویژگی خاص باشند. این ویژگی‌ها در نهایت احساس راحتی بیشتری را برای مادران باردار فراهم می‌کنند. این چهار ویژگی عبارت‌اند از:

 • جنس پارچه
 • سایز و اندازه مناسب 
 • قابلیت تغییر سایز
 • نحوه دوخت 

جنس پارچه مانتو شلوار بارداری

 مانتو شلوار اداری بارداری معمولاً با پارچه‌های سبک و نخی دوخته می‌شود تا احساس خنکی و راحتی بیشتری را برای خانم‌های باردار ایجاد کند. پارچه مانتو شلوار اداری بارداری کاملاً ضد آلرژی است و از حساسیت‌های احتمالی که ممکن است برای مادران باردار ایجاد شود پیشگیری می‌کند.

 سایز و اندازه مناسب برای مانتو شلوار بارداری

اغلب مانتو شلوارهای اداری به‌صورت اندامی دوخته می‌شوند تا ظاهری شیک و آراسته به خانم‌ها بدهند. اما در دوره بارداری پوشیدن این نوع لباس‌ها اصلاً مناسب نیست و باید به دنبال لباس‌هایی با سایز آزاد و گشاد باشید؛ بنابراین در انتخاب مانتو شلوار اداری بارداری حتماً به سایز و اندازه لباس و راحتی و آزادی آن دقت داشته باشید.

 قابلیت تغییر سایز در مانتو شلوار اداری

در دوره بارداری معمولاً خانم‌ها تغییرات فیزیکی مختلفی را تجربه می‌کنند؛ بنابراین مانتو شلواری که برای استفاده در محیط اداره انتخاب می‌کنید باید به‌راحتی قابلیت تغییر سایز داشته باشد و با ورود به ماه‌های بالاتر و افزایش سایز شکم، بتوان با اندکی تغییر، باز هم از آن استفاده کرد‌.

نحوه دوخت مانتو شلوار اداری مناسب زمان بارداری

 استفاده از شلوارهایی که دارای زیپ یا دکمه هستند در دوره بارداری احساس ناراحتی و سختی ایجاد می‌کند و برای سلامت شما خطرناک است؛ بنابراین توجه به نحوه دوخت این لباس به هنگام خرید بسیار مهم است. مدل مانتو شلوار اداری بارداری باید به‌گونه‌ای باشد که در دوخت آن به‌جای استفاده از زیپ و دکمه از کش استفاده شود تا خانم‌ها به‌راحتی بتوانند لباس‌ها را به تن یا از تن خارج کنند.

مانتو شلوار مناسب زمان بارداری

انواع مدل مانتو شلوار اداری بارداری

خوشبختانه امروز تنوع در طراحی و تولید مانتو شلوارهای اداری بارداری بسیار بالاست؛ بنابراین خانم‌های باردار برای انتخاب یک مانتو شلوار مناسب هیچ محدودیتی ندارند و به‌راحتی می‌توانند باتوجه‌به نیاز، سلیقه، علاقه و شرایط کاری خود یک مانتو شلوار اداری مناسب انتخاب کنند. در ادامه با چند مدل مانتو شلوار اداری بارداری آشنا می‌شویم.

 1. مانتو های دوتیکه
 2. اورکت‌ها
 3. مانتوهای جلوباز
 4. مانتوهای پیراهنی
 5. مدل مانتو خفاشی یا کیمونو
 6. مانتوهای جلوبسته
 7. مانتوهای جلو دکمه‌دار
 8. مانتو شلوار با یقه‌گرد
 9. مانتو اداری بارداری با یقه‌هفت
 10. مانتو شلوار اداری بارداری با یقه‌آرشال
 11. مانتو شلوار اداری بارداری با یقه آمریکایی
 12. مانتو شلوار اداری بارداری با یقه‌انگلیسی
 13. مانتو شلوار اداری با برش عصایی
 14. مانتو شلوار اداری بارداری فون
 15. مانتو شلوار اداری بارداری با مدل عبایی
 16. مانتو اداری بارداری مدل کفتان
 17. مدل مانتو شلوار اداری کتی
 18. مدل مانتو اداری بارداری با آستین فانوسی
 19. مانتو شلوار اداری با آستین کلوش
 20. مانتو شلوار اداری با آستین مچی

 مانتوهای دوتیکه بارداری

 این مدل مانتو شامل یک ست شومیز و دامن است که معمولاً با پارچه‌های خنک و سبک دوخته می‌شود و احساس راحتی و آزادی به خانم‌ها می‌دهد. مانتوهای دوتیکه، از یک سارافون بلند و ساده و یک شومیز آزاد و راحت تشکیل می‌شوند که روی سارافون پوشیده می‌شود و حجاب کاملی برای محیط اداری دارد. به همراه مانتوهای دوتیکه باید از ساپورت‌های بارداری مناسب استفاده کنید.

 اورکت‌های مناسب بارداری

اورکت‌ها مانتوهایی با سبک طراحی کاملاً آزاد و راحت هستند و به‌هیچ‌عنوان به بدن نمی‌چسبند. این مانتوها در عین آزادی، اصلاً شلخته نیستند و استایلی رسمی و شیک ایجاد می‌کنند. توصیه می‌شود به همراه اورکت، از شلوارهای بارداری بگ، نیم بگ یا راسته استفاده کنید.

مانتوهای جلوباز

 مانتوهای جلوباز از مانتوهای بسیار محبوب در میان بانوان هستند که استفاده از آن‌ها در ایام بارداری در محیط اداری بسیار توصیه می‌شود. با استفاده از این مانتوها می‌توانید تونیک‌های بلند و آزاد به تن کنید و به‌راحتی شکم خود را بپوشانید و درعین‌حال استایلی جذاب و رسمی برای حضور در اماکن عمومی، اجتماعی و اداری خلق کنید. این مدل مانتو با شلوارهای جذب یا راسته هماهنگی بیشتری دارد.

مانتوهای پیراهنی 

مانتوهای پیراهنی از دیگر انواع مدل مانتو شلوار اداری بارداری محسوب می‌شوند که معمولاً با استفاده از پارچه‌های نخی، لینن و لخت دوخته می‌شوند. در طراحی این مدل مانتو، قسمت زیر سینه را چین می‌دهند تا برجستگی شکم را بپوشاند. شلوارهای مناسب با این نوع مانتو، شلوارهای راسته، مام یا نیم بگ هستند.

مدل مانتو خفاشی یا کیمونو

 یکی از بهترین مدل‌های مانتو شلوار برای خانم‌های باردار، مانتوهای کیمونو یا خفاشی هستند که به دلیل راحتی و آزادی عمل بیشتر، جز مدل‌های محبوب در بارداری محسوب می‌شوند. مانتوهای خفاشی معمولاً فری سایز هستند و پوشیدن و درآوردن آن‌ها بسیار راحت است. به همراه این مدل مانتو بهتر است از شلوارهای آزاد و دامنی یا شلوارهای بگ و نیم بگ استفاده کنید.

مانتوهای جلوبسته

 مانتوهای جلوبسته شباهت زیادی به تونیک‌ها دارند و بیشتر موردپسند خانم‌های اسپرت پوش قرار می‌گیرند. این مانتوها کمی گشاد و البته کوتاه هستند که ترکیب آن‌ها با شلوارهای آزاد و مام بسیار جذاب می‌شود.

مانتوهای جلو دکمه‌دار

 این مدل مانتو شلوار اداری بارداری معمولاً با استفاده از پارچه‌های نخی و لینن تهیه می‌شود و به دلیل ضخامت کم و وزن سبک، برای مادران باردار هیچ مشکل و محدودیتی ایجاد نمی‌کند. در کنار این مانتو، پوشیدن یک شلوار راسته یا نیم‌بگ جلوه‌ای رسمی دارد.

مانتو اداری بارداری با یقه‌گرد

مانتو شلوار اداری برای دوران بارداری بهتر است با یقه‌های ساده و کم ضخامت مانند یقه‌گرد دوخته شود. این مدل یقه خصوصاً در فصل تابستان که هوا به‌شدت گرم می‌شود بسیار مناسب است.

مانتو اداری بارداری با یقه‌هفت

از دیگر مدل‌های مناسب به‌عنوان مدل مانتو شلوار اداری بارداری می‌توان به مانتوهایی با یقه ۷ اشاره کرد. این یقه‌ها مدلی ساده دارند و اندام شما را کشیده‌تر و لاغرتر از آنچه که هستید به نمایش می‌گذارند. همچنین بهترین انتخاب برای فصل تابستان هستند.

مانتو شلوار اداری بارداری با یقه‌آرشال

 استفاده از مانتوهایی با یقه‌آرشال، استایل کاری شما را رسمی و شیک می‌کند. این یقه بیشتر برای لباس‌های ضخیم و مناسب پاییز و زمستان استفاده می‌شود و درست مانند یقه ۷ اندام شما را کشیده و لاغر نشان می‌دهد.

مانتو شلوار اداری بارداری با یقه آمریکایی

 یقه آمریکایی شباهت زیادی به یقه‌آرشال دارد؛ اما پهن‌تر و کوتاه‌تر از یقه‌آرشال است. این مدل یقه نیز جزو یقه‌های پرطرف‌دار برای مانتو شلوار اداری بارداری است. یقه آمریکایی هرچه پهن‌تر و بسته‌تر باشد اندام شما را کوتاه و پر نشان می‌دهد و درصورتی‌که باریک و کشیده باشد، اندام را باریک و کشیده نمایش می‌دهد.

مانتو شلوار اداری بارداری با یقه‌انگلیسی

 از دیگر انواع مدل مانتو شلوار اداری بارداری می‌توان به مانتوهای با یقه‌انگلیسی اشاره کرد. یقه‌انگلیسی ظاهری مدرن و جذاب به استایل شما می‌دهد و به دلیل داشتن جزئیات بیشتر، معمولاً توجه را از روی شکم برمی‌دارد. 

مانتو شلوار اداری با برش عصایی

استفاده از مانتوهایی با برش‌های بیشتر، شکم خانم‌های باردار را کوچک‌تر از آنچه که هست نشان می‌دهد؛ بنابراین توصیه می‌شود در انتخاب مدل مانتو شلوار اداری در دوران بارداری، به سراغ مانتوهایی با برش طولی از جمله مدل‌های برش عصایی بروید.

مانتو شلوار اداری بارداری فون

 انتخاب مانتوهای اداری با طرح فون، برای ماه‌های ابتدایی بارداری و برای خانم‌هایی که شکم‌کوچکی دارند بسیار مناسب است. این مدل مانتو در عین جذابیت، کاملاً آزاد و راحت است.

 مانتو شلوار اداری بارداری با مدل عبایی

اگر به دنبال یک مانتو شیک و جذاب برای استفاده در محیط‌های اداری و اجتماعی هستید، مانتو عبایی یک استایل منحصربه‌فرد به شما می‌دهد. این مدل مانتوها معمولاً بلند هستند و اغلب با رنگ‌های تیره و اکسسوری‌های روشن آذین می‌شوند.

 مانتو اداری بارداری مدل کفتان

 مانتوهای کفتان یکی دیگر از مدل‌های فوق‌العاده زیبا و جذاب هستند که انتخاب و استفاده از آن‌ها برای خانم‌های باردار، استایل ویژه‌ای ایجاد می‌کند. خصوصاً اگر در کنار آن از یک کفش اسپرت استفاده کنند.

مدل مانتو شلوار اداری کتی

مانتوهای کتی برای خانم‌های بارداری که جثه ریز و اندام لاغری دارند بسیار مناسب هستند. برخی مدل‌های مانتو کتی کاملاً آزاد و گشاد بوده و اصلاً به تن نمی‌چسبند. استفاده از این مانتوها در کنار یک شلوار بگ، نیم بگ و یک شلوار راسته، باعث ایجاد استایلی رسمی می‌شود.

مدل مانتو اداری بارداری با آستین فانوسی

 اگر به دنبال مدل مانتو شلوار اداری بارداری مناسب و ویژه هستید، مانتوهایی با آستین‌های خاص مانند آستین فانوسی را به شما توصیه می‌کنیم. این مدل آستین کاملاً آزاد و راحت است و به‌هیچ‌عنوان به دست نمی‌چسبد؛ بنابراین آزادی عمل بیشتری را برای خانم‌های باردار فراهم می‌کند.

مانتو شلوار اداری با آستین کلوش

 از دیگر آستین‌های مناسب برای مانتوهای اداری می‌توان به آستین‌های کلوش اشاره کرد. این مدل آستین درست مانند آستین فانوسی به‌هیچ‌عنوان به دست نمی‌چسبد‌، امکان تبادل هوا را فراهم می‌کند و باعث تعریق و آزار خانم‌های باردار نمی‌شود.

 مانتو شلوار اداری با آستین مچی

آستین‌های مچی معمولاً آستین‌هایی هستند که از سرشانه تا سر مچ کاملاً آزادند و در قسمت مچ کیپ می‌شوند. این مدل آستین علاوه بر راحتی، ظاهر جمع‌وجور و مرتبی به شما می‌دهند؛ بنابراین انتخاب آن‌ها برای محیط اداری بسیار مناسب است.

مانتو شلوار مناسب زمان بارداری

سخن پایانی

دوران بارداری دوران خاصی برای خانم‌ها است و طی این دوره تغییرات فیزیکی مختلفی را تجربه می‌کنند. خانم‌های باردار در صورت شاغل بودن باید از لباس‌های مخصوص استفاده کنند تا احساس راحتی و آزادی عمل بیشتری داشته باشند. در این مقاله به معرفی ۲۰ مدل مانتو شلوار اداری بارداری پرداختیم و راجع به ویژگی‌های یک مانتو شلوار اداری خوب، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم. اگر شاغل هستید و در دوره بارداری به سر می‌برید و قصد دارید یک مانتو شلوار اداری مناسب با شرایط خود خریداری کنید، حتماً به سراغ مدل‌های معرفی شده بروید و به نکاتی که در این مقاله اشاره کردیم توجه داشته باشید.

فهرست مطالب

لینک های پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *