مانتو شلوار اداری برای افراد چاق

 مانتو شلوار اداری برای افراد چاق + بررسی بهترین مدل‌ها

مانتو و شلوار، مهم‌ترین بخش پوشاک بانوان را در بر می‌گیرد. البته خوب است بدانید که با پیشرفت صنعت مد، مانتو و شلوارها به شکل‌های متنوعی تولید می‌شوند. اما در مکان‌های رسمی همچون اداره‌ها، استفاده از هر نوع مانتو شلواری برای پرسنل جایز نیست. بسیاری از خانم‌ها که دچار اضافه‌وزن و چاقی هستند، همیشه برای انتخاب مدل مانتو شلوار اداری به مشکل برخورد می‌کنند. البته هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه و نکات انتخاب مانتو شلوار اداری برای افراد چاق، بیشتر آشنا شوید.

انتخاب مدل مانتو اداری

وقتی پای انتخاب مدل و رنگ مانتو شلوار اداری برای افراد درشت‌اندام و اصطلاحاً چاق به میان می‌آید، حساسیت زیادی برای ظریف‌تر نشان‌دادن اندام وجود دارد. امروز انواع و اقسام مانتوهای اداری به‌صورت جلوباز، جلوبسته و…  برای انواع سلیقه‌ها و استایل‌ها تولید می‌شوند. اما استفاده از هر مدلی برای یک خانم با اندام چاق مناسب نیست. افراد دارای اضافه‌وزن معمولاً دامنه انتخابی محدودتری دارند و نمی‌توانند از هر مدل مانتویی استفاده کنند.  بنابراین لازم است نکاتی را برای یک انتخاب هوشمندانه در نظر بگیرید:

 • استفاده از رنگ تیره
 • تناسب مدل مانتو شلوار اداری با فرم بدن
 • انتخاب مدل مانتو شلوار اداری باتوجه‌به قد
 • مانتو و شلوارهای اداری با سبک  راسته
 • انتخاب مانتوهای دارای خط عمودی
 • انتخاب مانتوهایی با کمربند
 • مانتو شلوار اداری با یقه پهن 
 • مانتوهای دکمه‌دار 

پیشنهاد ما: مانتو شلوار اداری

 مانتو شلوار اداری برای افراد چاق

مانتو شلوار اداری با رنگ تیره

 شاید این مسئله کمی عجیب به نظر برسد؛ اما خوب است بدانید که رنگ‌های تیره، افراد تپل را لاغرتر نشان می‌دهند. به یاد داشته باشید که مانتو شلوارهای اداری با رنگ روشن و طرح‏های شلوغ گزینه مناسبی برای خانم‏های درشت‌اندام به‌حساب نمی‏آیند. به همین دلیل، برای آن که لاغرتر دیده شوید، باید به سراغ مانتو شلوار اداری با رنگ‌های تیره همچون خاکستری، مشکی، سرمه‌ای، زرشکی و… بروید. لازم به ذکر است که شما می‌توانید از مانتو و شلوار ساده با رنگ تیره، در هر اداره و ارگانی بدون هیچ مشکلی استفاده کنید.

 تناسب مدل مانتو شلوار اداری با فرم بدن

 همان‌طور که می‌دانید، فرم بدن افراد با یکدیگر متفاوت است؛ به‌طورکلی، اگر بالاتنه ظریف‌تر از پایین‌تنه است، باید مانتوهای آستین پفکی تیره‌رنگ را با شلوارهای راسته انتخاب کنید. اما اگر بالاتنه درشت‌تر از پایین‌تنه است، باید از آستین‌های راسته و ساده‌تر استفاده کنید. استفاده از یقه‌های برگردان و پفکی به درشت نشان‌دادن شانه‌ها کمک می‌کند؛ اما اگر شانه‌های شما پهن و درشت است بهتر است از یقه‌های ساده و تخت استفاده کنید. عدم توجه به فرم بدن حین انتخاب مانتو شلوار، می‏تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد.

 انتخاب مدل مانتو شلوار اداری باتوجه‌به قد

 برای انتخاب مدل مانتو شلوار اداری برای افراد چاق، باید قد و اندام خود را نیز مورد بررسی قرار دهید. خوب است بدانید که قد از مهم‌ترین عناصر انتخاب پوشاک محسوب می‌شود. اگر قد نسبتاً کوتاهی دارید، نباید به‌هیچ‌عنوان مانتوهای کوتاه بپوشید. خانم‌های تپل با قامت کوتاه، باید به سراغ مانتوهای بلند تا زانو بروند.  اگر قد متوسط و بلندی دارید، می‌توانید مانتوهای متوسط و کوتاه (تا زیر شکم) را انتخاب کنید. مانتوهای بلند تا زانو نیز برای خانم‌های قدبلند و درشت‌اندام گزینه بسیار مناسب و جذابی به شمار می‏آیند.

 مانتو و شلوارهای اداری با سبک  راسته

 گرچه لباس‌های تنگ و چسبان همیشه طرف‌داران بی‌شماری دارند؛ اما فراموش نکنید که خانم‌هایی که با مشکل اضافه‌وزن و چاقی مواجه هستند، نمی‌توانند به سراغ این لباس‌ها بروند. در واقع لباس‌های تنگ و چسبان، نمی‌توانند سبک پوشش زیبا و جذابی را برای بانوان درشت‌اندام ایجاد کنند. به همین دلیل، خانم‌های درشت‌اندام باید به سراغ مانتو شلوارهای راسته بروند. بهتر است بدانید که استفاده از مانتو شلوارهای اداری راسته در تمامی فصول و در هر زمان برای بانوان درشت‌اندام امکان‌پذیر است.

 انتخاب مانتوهای دارای خط عمودی 

 مانتو شلوارهای دارای خط عمودی، ظاهری بسیار زیبا و رسمی را جلوه‌گر می‌کنند. علاوه‌برآن، این نوع مانتو شلوارها افراد چاق و تپل را لاغرتر نشان می‌دهند. به همین دلیل، اگر با مشکل اضافه‌وزن و چاقی مواجه هستید، باید به سراغ مانتوهای دارای خط عمودی بروید. مانتو شلوارهای اداری دارای خط عمودی با رنگ تیره می‌توانند سبک رسمی و بسیار جذاب را برای بانوان درشت‌اندام ایجاد کنند. علاوه‌برآن، مانتوهای دارای خط عمودی دیرتر چروک می‌شوند و به دلیل دارابودن طراحی مناسب، برای استفاده روزمره و سرکار بسیار راحت هستند.

انتخاب مانتوهایی با کمربند

استفاده از کمربندهای باریک یکی از موارد بسیار مهمی است که در مبحث انتخاب مانتو شلوار اداری برای افراد چاق و درشت‌اندام بسیار مطرح می‌شود. اگر به‌اضافه وزن و چاقی مبتلا هستید و برای محیط اداری به دنبال یک مانتو شلوار مناسب می‌گردید حتماً به آیتم کمربند توجه داشته باشید. شما با انتخاب یک کمربند ظریف می‌توانید استایل و اندام خود را باریک‌تر از آنچه که هست، ‌نمایش بدهید‌.

مانتو شلوار اداری با یقه پهن 

همان‌طور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک مانتو، چه در مانتوهای اداری و چه در مانتوهای معمولی یا رسمی، بخش یقه است. یقه تأثیر چشمگیری بر زیبایی، جذابیت و ایجاد تعادل در استایل شما دارد. اگر چاق و درشت‌اندام هستید در انتخاب مدل مانتو باید به سراغ مدل‌هایی با یقه‌های پهن و برگردان بروید. این مدل یقه‌ها باعث می‌شوند که در قسمت فوقانی و تحتانی اندام شما تعادل بیشتری برقرار شود و چاقی و اضافه‌وزن در استایلتان چندان موردتوجه قرار نگیرد.

مانتوهای دکمه‌دار 

بهترین مانتو برای خانم‌های با اندام درشت، مانتوهای دکمه‌دار است. این مدل مانتوها کمک می‌کنند تا جمع و جورتر و لاغرتر از آنچه که هستید به نظر برسید و استایلی شیک و رسمی داشته باشید.

 

 

 راهنمای خرید و انتخاب مدل مانتو شلوار اداری برای خانم‏های درشت‌اندام

 در هر ویترین فروشگاه پوشاک و خیاطی، می‌توانید تعداد بی‌شماری مانتو و شلوار اداری با طرح و رنگ‌های مختلف مشاهده کنید. اما فراموش نکنید برای آن که بتوانید صاحب یک استایل بسیار جذاب و زیباتر باشید و لاغرتر دیده شوید، باید برای انتخاب مدل مانتو شلوار اداری نکات زیر را مدنظر داشته باشید.

 • اگر چاق و درشت‌اندام هستید از پوشیدن مانتوهای تنگ بپرهیزید و مانتوهایی متناسب با سایز بدنتان انتخاب کنید‌.
 • مانتوهایی را انتخاب کنید که دارای خط‌های عمودی هستند. این سبک مانتوها شما را لاغرتر و کشیده‌تر نشان می‌دهند. از پوشیدن مانتوهایی با راه‌راه‌های افقی و طرح‌دار بپرهیزید. چرا که این مدل‌ها باعث می‌شوند  چاق‌تر به نظر برسید.
 • در هنگام انتخاب و خرید مانتو، حتماً به جنس آن دقت داشته باشید و از خرید مانتوهایی با جنس استرس و فرم کشی صرف‌نظر کنید.
 • توجه به قد مانتو در انتخاب مانتو شلوار اداری برای خانم‌های درشت‌اندام بسیار مهم است. انتخاب مانتوهایی با قد کوتاه باعث می‌شود که چاق‌تر نظر برسید. اما انتخاب مانتوهای با قدبلند، بهترین انتخاب برای شما محسوب می‌شود.
 • به طراحی مانتو شلوار دقت داشته باشید و از خرید مانتوهایی که جیب بغل دارند صرف‌نظر کنید.
 • برای راحتی بیشتر در هنگام حرکت، انتخاب مانتوهایی که شکاف‌های جانبی دارند برای شما بهترین گزینه است.

 مانتو شلوار اداری برای افراد چاق

راهنمای انتخاب و خرید مانتو شلوار اداری برای خانم‌های با شکم بزرگ

در بسیاری از مواقع ممکن است خانم‌ها به‌طورکلی استایل و اندام مناسبی داشته باشند؛ اما قسمت پهلوها و شکم آن‌ها بزرگ‌تر از سایر بخش‌های بدن باشد و به‌این‌ترتیب بیشتر در معرض توجه قرار بگیرند. این خانم‌ها برای انتخاب مانتو باید به موارد زیر توجه داشته باشند.

 • انتخاب مدل‌های چپ و راست برای خانم‌های با شکم بزرگ بسیار مناسب است. این مدل مانتو باعث می‌شود که قسمت سینه به دو قسمت تفکیک شده و خط کمر مشخص‌تر شود؛ بنابراین تمرکز را از روی شکم و پهلوها برمی‌دارد.
 • خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند بهتر است از پوشیدن مانتوهای کمردار صرف نظر کنند. چرا که این مدل مانتوها به دلیل چین و جمع‌شدگی در قسمت شکم  باعث می‌شوند که این ناحیه از بدن بزرگ‌تر از سایر قسمت‌های بدن به نظر برسد.
 • انتخاب مانتوهای ساده برای خانم‌های با شکم بزرگ بهترین گزینه است. اما انتخاب مانتوهایی که دارای چین، پلیسه و جیب هستند برای خانم‌های درشت‌اندام اصلاً توصیه نمی‌شود.

نکات شیک‌پوشی برای خانم‌های چاق و درست اندام

برخلاف تصور بسیاری از افراد، داشتن یک اندام تپل و چاق اصلاً بد نیست و حتی با این نوع استایل هم می‌توان شیک‌پوش و جذاب ظاهر شد. تنها کافی است به یک سری نکات توجه کنید و در انتخاب پوشش خود دقت بیشتری به خرج بدهید. برخی از نکات شیک‌پوشی برای خانم‌های درشت‌اندام به شرح زیر است.

 • در انتخاب مانتو شلوار، به سراغ مانتو شلوارهای یک‌رنگ و ست بروید.
 • به‌جای انتخاب رنگ‌های روشن، رنگ‌های تیره را انتخاب کنید تا لاغرتر به نظر برسید.
 • لباس‌هایی را انتخاب کنید که با پارچه‌های سبک و نازک دوخته شده‌اند و از انتخاب لباس‌هایی با پارچه‌های ضخیم بپرهیزید.
 • مانتو و شلواری را انتخاب کنید که کاملاً اندازه و کمی آزاد باشد و از انتخاب مانتو شلوارهای تنگ یا گشاد بپرهیزید.

سخن پایانی

استفاده از مانتو شلوار اداری برای همه خانم‌هایی که شاغل هستند توصیه می‌شود. چرا که این سبک پوشش، استایلی رسمی و شیک به خانم‌ها می‌دهد. هیچ فرقی نمی‌کند که شما لاغر باشید یا اندامی درشت و چاق داشته باشید. درهرصورت مانتو شلوارهای اداری در مدل‌های متنوع، برای انواع استایل‌ها به تولید می‌رسند و دست شما در انتخاب و خرید آن‌ها کاملاً باز است. اما خانم‌های چاق و درشت‌اندام بهتر است به هنگام خرید مانتو شلوار اداری به یک سری نکات هر چند کوچک دقت کنند تا اندام آن‌ها چاق‌تر و درشت‌تر از آنچه که هست به نظر نرسد.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *