راهنمای انتخاب بهترین رنگ مانتو شوار اداری

معرفی بهترین مدل‌های مانتو شلوار اداری خنک و تابستانی

با فرارسیدن فصل گرم تابستان، خرید یک مانتو شلوار اداری خنک، به یکی از مهم‌ترین نیازها و دغدغه‌های خانم‌های شاغل تبدیل می‌شود. ازآنجاکه این لباس‌ها ساعات زیادی در محیط کار مورد استفاده  قرارمی‌گیرند باید علاوه بر داشتن ظاهری شیک و زیبا، باعث راحتی کارمندان در محیط کار شوند. به‌علاوه این لباس‌ها باید به‌گونه‌ای باشند که از گرمای بیش از حد و تعریق جلوگیری کنند. اما بهترین مدل های مانتو شلوار اداری خنک و تابستانی کدام است؟ شما به‌عنوان یک خریدار باید به چه ویژگی‌هایی دقت کنید؟ در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت. 

عوامل مؤثر بر خنک‌تر شدن مانتو شلوار اداری

خانم‌های شاغل که همه‌روزه ساعات زیادی را در بیرون از منزل و در محیط کار سپری می‌کنند باید لباس فرم خود را متناسب با آب‌وهوای فصلی انتخاب کنند. برخی عوامل موثر در خنک‌تر بودن مانتو شلوار اداری عبارت‌اند از:

 • جنس پارچه
 • رنگ لباس
 • مدل مانتو شلوار

پیشنهاد : خرید مانتو شلوار اداری

در ادامه هر کدام از این عوامل را بررسی می‌کنیم:

 1. جنس پارچه

اولین و مهم‌ترین مشخصه مانتو فرم اداری تابستانی، جنس پارچه آن است. خوشبختانه پارچه‌های خنک تنوع بسیار بالایی دارند و دست شما در انتخاب نوع پارچه کاملاً باز است. یک سری پارچه‌ها به دلیل برخورداری از ویژگی‌های ارزشمندی مانند تنفس‌پذیری، گرماژ پایین، استفاده از الیاف طبیعی و… برای فصل تابستان بهترین انتخاب هستند. این پارچه‌ها هوا را به خوبی از خود عبود می دهند و همین ویژگی عامل مهمی در عدم حبس گرما زیر پارچه است. در انتهای این مقاله برخی پارچه‌های مناسب برای فصل تابستان را معرفی می‌کنیم.

 1. رنگ لباس

دومین مشخصه برای مانتو شلوار اداری خنک، رنگ روشن و مناسب است. رنگ‌های روشن علاوه بر اینکه انرژی و هیجان را به شما و مخاطبین شما منتقل می‌کنند، با جذب کمتر گرما، باعث می‌شوند که احساس گرمای کمتری کنید. این رنگ‌ها گرما را در خود نگه نمی‌دارند و برخلاف رنگ‌های تیره، اشعه خورشید را منعکس می‌کنند؛ بنابراین در انتخاب مانتو فرم اداری تابستانی، رنگ‌های روشن را فراموش نکنید. برای تناسب با محیط کار می‌توانید از رنگ‌های طوسی روشن و کرم استفاده کنید.

 1. مدل

سومین ویژگی انواع مانتو تابستانی اداری، سادگی است. هر چقدر که اجزایی مانند یقه، دکمه، چین، کمربند و… در لباس شما کمتر استفاده شده باشند، احساس آزادی و راحتی بیشتری را در لباس خواهید داشت و بهتر می‌توانید گرمای تابستان را تحمل کنید؛ بنابراین از انتخاب لباس‌های خیلی بلند که به‌صورت چندلایه و چین‌دار هستند یا حجم زیادی از اکسسوری‌های مختلف در آن‌ها گنجانده شده صرف‌نظر کنید و به سراغ مدل‌های ساده و آزاد بروید.

بهترین مدل مانتو شلوار اداری خنک

معرفی بهترین مدل‌های مانتو شلوار اداری خنک و تابستانیمانتو شلوارهای اداری تنوع بسیار زیادی دارند و هر نوع از آن‌ها با سبک و مدلی متفاوت، برای افراد با سلیقه‌های مختلف طراحی و به تولید می‌رسند. اگر برای فصل تابستان به دنبال یک مانتو فرم اداری تابستانی مناسب هستید، بهتر است بدانید که فرم‌هایی که برای فصل گرم سال مورداستفاده قرار می‌گیرند معمولاً دارای ویژگی‌های زیر هستند.

 • مدل یقه

 یقه یکی از مهم‌ترین بخش‌های مانتو است که نقش مهمی را در زیبایی و جذابیت لباس بر عهده دارد. انواع و اقسام یقه‌ها با مدل‌های مختلف برای انواع مانتوهای اداری طراحی می‌شوند. اما مدل یقه برای انواع مانتو تابستانی اداری محدود است. در این سبک مانتوها برای اینکه در ناحیه گردن گرمای کمتری حس شود، معمولاً از یقه‌های خطی مانند یقه‌هفت، یقه‌ایستاده یا یقه‌گرد استفاده می‌کنند. در این مدل‌ها معمولاً ضخامت یقه کمتر است و باعث ایجاد حس گرما و تعریق نمی‌شود.

 • مدل آستین

از دیگر اجزای مهم یک مانتو، آستین آن است که باعث پوشش دست‌ها می‌شود. آستین‌ها نیز در انواع و اقسام سبک‌ها و مدل‌ها برای لباس‌های مختلف طراحی می‌شوند؛ اما آستین‌هایی که مختص مدل مانتو شلوار اداری خنک هستند، معمولاً ساده‌اند‌. برای مانتوهای فرم تابستانی معمولاً آستین‌ها به شکل مچی، ساده مردانه یا به‌صورت آزاد طراحی می‌شوند تا حس آزادی و راحتی بیشتری را برای افراد ایجاد کنند. آستین‌های پاکتی یا چین‌دار برای تابستان به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شوند.

 • طراحی دوخت

مانتو فرم اداری تابستانی مدل یا طراحی خاصی ندارد. طراحی و دوخت این مانتوها بر اساس سادگی است و معمولا طراحان از هرگونه چین یا لایه اضافه که باعث تشدید گرما شود صرف‌نظر می‌کنند؛ بنابراین می‌توان گفت مانتوهای اداری که مناسب برای فصل تابستان هستند ساختاری کاملاً ساده و یک‌دست اما شیک و خاص دارند.

 • سایز و اندازه

این مانتوها معمولاً کمی آزادتر از سایر مانتوها طراحی و به دوخت می‌رسند. البته این آزادی به‌گونه‌ای نیست که شما را شلخته و نامنظم جلوه بدهد، بلکه در عین راحتی و آزادی، استایلی شیک و رسمی برای شما به ارمغان می‌آورد.

 • طراحی شلوار

در دوخت مانتو شلوارهای اداری خنک، معمولاً شلوارها آزادتر هستند و به‌صورت فیت یا تنگ و جذب دوخته نمی‌شوند. شلوارهای راسته و دمپا مناسب‌ترین شلوارهای تابستانی برای فرم اداری هستند.

 • طراحی مانتو

مانتوهای بلند به دلیل اینکه بخش بیشتری از پاها را می‌پوشانند باعث گرم‌شدن بدن و تعریق می‌شوند. اما برای دوخت مانتو شلوارهای فرم تابستانی، معمولاً قد مانتوها را کوتاه‌تر می‌گیرند تا خانم‌ها احساس گرمای کمتری داشته باشند و در ساعات طولانی کاری با مشکلی مواجه نشوند.

انواع پارچه مناسب برای مانتو فرم اداری تابستانی

معرفی بهترین مدل‌های مانتو شلوار اداری خنک و تابستانی

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم اولین ویژگی و اولین قدم برای تهیه یک لباس مناسب برای فصل، انتخاب پارچه‌ای با جنس مناسب است. خوشبختانه امروزه طیف گسترده‌ای از پارچه‌ها برای دوخت لباس‌های زمستانی و تابستانی تولید می‌شوند که می‌توانید بدون محدودیت و با دست باز، پارچه مناسب با سلیقه و علایق خود را انتخاب کنید. مناسب‌ترین پارچه‌ها برای دوخت مانتو شلوار اداری در تابستان عبارت‌اند از:

 • فیونا
 • ترگال
 • فاستونی
 • لینن

 این پارچه‌ها در رنگ‌بندی‌های متنوع ارائه می‌شوند تا افراد باتوجه‌به سلیقه خود، پارچه متناسب با نیاز خود را انتخاب کنند. از ویژگی‌های پارچه‌های مناسب برای انواع مانتو تابستانی اداری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 پارچه فیونا

 پارچه فیونا یکی از پرطرف‌دارترین پارچه‌ها برای مانتو فرم اداری تابستانی است که به دلیل طول عمر بالا، تنوع رنگی، نداشتن آبرفت، سبک بودن، مقاومت و استحکام مناسب، به یکی از بهترین گزینه‌ها برای دوخت مانتوهای اداری تبدیل شده است. علاوه بر این‌ها، پارچه فیونا ایستایی بسیار خوبی دارد و مانتوهای اداری که به‌واسطه آن دوخته می‌شوند معمولاً شیک، زیبا، خنک و راحت هستند.

پارچه ترگال

 در مدل مانتو شلوار اداری خنک، معمولاً پارچه ترگال یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین پارچه‌ها است که به دلیل برخورداری از درصد مناسبی پنبه، باعث سبکی و راحتی بیشتر هنگام فعالیت می‌شود. همچنین به دلیل قابلیت تنفس‌پذیری این پارچه، به‌راحتی هوا را از خود عبور داده و باعث خنک‌شدن بدن می‌شود. اگر برای مانتو فرم اداری تابستانی به دنبال یک پارچه خنک هستید، پارچه ترگل بهترین انتخاب است. این پارچه در روزهای گرم تابستان از عرق‌کردن جلوگیری می‌کند؛ بنابراین نیاز نیست هر روز آن را بشویید. علاوه بر این موارد، این پارچه در گرماژ‌های مختلف موجود است که می‌توانید متناسب با نیاز خود پارچه مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

 پارچه فاستونی

 از دیگر پارچه‌های مناسب برای مانتو فرم تابستانی می‌توان به پارچه فاستونی اشاره کرد. این پارچه در دو نوع سبک‌وسنگین تولید می‌شوند که پارچه‌های سبک، مناسب‌ترین انتخاب برای فصل تابستان هستند. این پارچه‌ها از الیاف طبیعی تولید می‌شوند و یکی از خنک‌ترین پارچه‌ها برای مانتوهای اداری محسوب می‌شوند.

پارچه لینن

 پارچه لینن یکی از پارچه‌های قدیمی در صنعت نساجی است که با استفاده از الیاف طبیعی تهیه می‌شود و پارچه‌ای بسیار خنک است. لباس‌هایی که با استفاده از این نوع پارچه دوخته می‌شوند معمولاً شستشوی ساده‌ای دارند و خیلی سریع خشک می‌شوند و درعین‌حال کاملاً ظریف و زیبا هستند. اگر برای مدل مانتو شلوار اداری خنک به دنبال یک پارچه مناسب هستید پارچه‌های لینن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

سخن پایانی

در این مقاله راجع به مدل مانتو شلوار اداری خنک و تابستانی صحبت کردیم. همان‌طور که گفته شد، مانتو فرم اداری تابستانی معمولاً به‌صورت کاملاً ساده، بدون هیچ‌گونه اکسسوری اضافه یا چین و لایه دوخته می‌شود و طراحی ساده اما شیک و جذابی دارد‌. همچنین فرم  اداری برای تابستان، فرمی آزاد و راحت است تا کارمندان حس خنکی و راحتی بیشتری به هنگام فعالیت داشته باشند و درعین‌حال، شیک و منظم به نظر برسند. اگر با شروع فصل تابستان به دنبال خرید یک مانتو شلوار اداری خنک هستید انتخاب رنگ‌های روشن را فراموش نکنید و به سراغ پارچه‌هایی با گرماژ پایین و قابلیت تنفس‌پذیری بروید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *