راهنمای انتخاب بهترین رنگ مانتو شوار اداری

راهنمای انتخاب بهترین رنگ مانتو شلوار اداری + نمونه تصاویر

انتخاب بهترین رنگ مانتو شلوار اداری در محیط کار، مصاحبه‌های شغلی، ملاقات‌های اداری، مجالس رسمی، جلسات و… اهمیت ویژه‌ای برای خانم‌ها دارد. چراکه یک استایل فوق‌العاده حرفه‌ای و رسمی برای آن‌ها ایجاد می‌کند و باعث جلب احترام پرسنل و اعتماد مراجعه‌کنندگان می‌شود. همچنین رنگ مناسب فرم اداری می‌تواند فضای خسته‌کننده و کسالت‌بار محیط خشک کاری را قابل‌تحمل‌تر کند. اگر شما هم به دنبال بهترین رنگ برای خرید مانتو شلوار اداری هستید در ادامه مطلب با ما همراه شوید.gemi

چه عواملی در انتخاب رنگ مانتو شلوار اداری تأثیرگذار هستند؟

به هنگام خرید مانتو شلوار اداری، انتخاب رنگ مناسب، موضوع بسیار مهمی است و عوامل مختلفی در این امر تأثیرگذار هستند. برخی از این موارد عبارت‌اند از:

 • محیط کاری 
 • خلاقیت در انتخاب رنگ
 • سلیقه افراد
 • ترکیب رنگی مناسب
 • فرم بدن

 

راهنمای انتخاب بهترین رنگ مانتو شوار اداری

در ادامه این عوامل را به تفصیل مورد بررسی قرار می دهیم:

 • محیط کاری

 محیط اداری محیطی خاص است که چهارچوب‌ها و قوانین متفاوتی دارد؛ بنابراین یک سری محدودیت‌ها برای شما ایجاد می‌کند. شما در این محیط باید رنگ‌هایی را به تن کنید که با جایگاه و موقعیت شغلی شما تناسب داشته باشند. استفاده از رنگ‌های روشن و براق اگرچه زیبا هستند؛ اما برای انتخاب مانتو شلوار اداری به‌هیچ‌عنوان مناسب نیستند. در مقابل، رنگ‌های تیره بهترین رنگ مانتو شلوار اداری محسوب می‌شوند.

 • خلاقیت در انتخاب رنگ

 خلاقیت و ایده‌‌پردازی هم در انتخاب رنگ مانتو شلوار اداری تأثیرگذار است. به طور مثال برخی از مدیران، استفاده از رنگ‌های سرمه‌ای و مشکی را تکراری و یکنواخت می‌دانند و رنگ‌های مناسب دیگری را برای مانتو شلوار اداری در نظر می‌گیرند. بدون شک تغییر رنگ لباس پرسنل و کارمندان، نقش مهمی را در تغییر و تقویت روحیه آن‌ها دارد و می‌تواند جو کسل‌کننده و یکنواختی را که بر فضای اداری حاکم است از محیط کار دور کند. اما درهرحال، رنگی که برای مانتو شلوار اداری انتخاب می‌شود باید با محیط کار سازگار و هماهنگ باشد. به طور مثال استفاده از رنگ‌های زرد و صورتی برای این محیط اصلاً مناسب نیست اما می‌توان به‌جای رنگ‌های مشکی یا سرمه‌ای، از رنگ‌های طوسی، زیتونی و… استفاده کرد.

 • سلیقه افراد 

 در انتخاب بهترین رنگ مانتو شلوار اداری نمی‌توان مسئله سلیقه را نادیده گرفت. برخی از افراد به دلیل سلیقه خاصی که دارند تمایلی به استفاده از رنگ‌های سرمه‌ای یا مشکی ندارند و به‌جای آن از رنگ‌های قهوه‌ای، طوسی، زیتونی، آبی‌نفتی و… استقبال می‌کنند. البته این در صورتی است که محدودیتی از طرف محیط کار برای انتخاب رنگ فرم اداری و استفاده از یک‌رنگ خاص، وجود نداشته باشد و انتخاب رنگ لباس پرسنل بر عهده خودشان باشد.

 • ترکیب رنگی مناسب

 بیشتر مانتو شلوارهایی که برای محیط اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند از ترکیب دو رنگ پارچه متفاوت طراحی و به دوخت می‌رسند؛ بنابراین برای انتخاب بهترین رنگ مانتو شلوار اداری، ترکیب صحیح رنگ پارچه اهمیت زیادی دارد و باید دورنگ، هارمونی مناسبی با هم داشته باشند. رنگ‌های زرد و مشکی، سورمه‌ای و آبی، سبز و مشکی، قهوه‌ای و کرم مناسب‌ترین ترکیب برای انتخاب رنگ فرم اداری هستند.

 • فرم بدن

 همان‌طور که می‌دانید رنگ‌ها تأثیر زیادی در جذابیت و زیبایی تیپ و استایل افراد دارند. به طور مثال استفاده از رنگ‌های تیره شما را لاغرتر و کشیده‌تر نشان می‌دهد. در مقابل، رنگ‌های روشن باعث می‌شوند اندام شما چاق‌تر به نظر برسد. باتوجه‌به این موضوع اگر قد کوتاهی دارید و درشت‌هیکل هستید، انتخاب رنگ‌های تیره برای زیباتر شدن استایل شما مناسب است و درصورتی‌که قد بلندی دارید و لاغراندام هستید، می‌توانید از رنگ‌های روشن استفاده کنید.

راهنمای انتخاب بهترین رنگ مانتو شوار اداری

پرفروش‌ترین رنگ‌های مانتو شلوار اداری

در میان انواع و اقسام رنگ‌هایی که برای طراحی و دوخت مانتو شلوارهای اداری در نظر گرفته شده، برخی از رنگ‌ها جذابیت بیشتری دارند و همواره مورد پسند خانم‌ها قرار می‌گیرند. پرفروش‌ترین و بهترین رنگ مانتو شلوار اداری عبارت‌اند از: 

 • مانتو شلوار مشکی

 رنگ مشکی هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد و یک‌رنگ کلاسیک است که همیشه استایلی جسورانه و خاص را برای شما ایجاد می‌کند. اگر کارمندی با اعتمادبه‌نفس، جسور و منظم در کار هستید بدون شک رنگ مشکی بهترین انتخاب رنگ فرم اداری برای شما خواهد بود.

 • مانتو شلوار اداری طوسی

 از دیگر رنگ‌های مناسب و پرفروش برای انتخاب رنگ مانتو شلوار اداری می‌توان به رنگ طوسی اشاره کرد. این رنگ با ترکیب رنگ‌های سفید و مشکی به دست می‌آید و معمولاً طیف گسترده‌ای از رنگ‌های طوسی روشن تا تیره را در بر می‌گیرد. رنگ طوسی در روان‌شناسی رنگ‌ها نماد مسئولیت‌پذیری، سازش، عقل و بلوغ است. اگر به دنبال یک‌رنگ مناسب برای انتخاب مانتو شلوار اداری هستید، انتخاب رنگ طوسی به همراه یک مقنعه مشکی می‌تواند استایل خاص و منحصربه‌فردی را برای شما رقم بزند.

 • مانتو شلوار اداری سورمه‌ای

 یکی دیگر از رنگ‌های خاص و جذابی که در تولید مانتو شلوار اداری بسیار مورداستفاده و پسند قرار می‌گیرد رنگ سرمه‌ای است. رنگ سرمه‌ای نماد صلح، صمیمیت و اعتماد است و با اغلب رنگ‌ها به‌خوبی ترکیب می‌شود. به همین علت بسیاری از پرستاران و حتی دبیران برای انتخاب مانتو شلوار اداری به سراغ این رنگ می‌روند تا به این واسطه، حس صمیمیت و اعتماد را در ارتباط با بیماران و دانش‌آموزان القا کنند. رنگ سورمه‌ای بهترین رنگ مانتو شلوار اداری است که باید در کمد هر خانم شاغلی وجود داشته باشد.

 

چرا برای تولید مانتو شلوار اداری از رنگ‌های تیره استفاده می‌شود؟

 • رنگ‌های تیره استایل شما را شیک‌تر و جذاب‌تر می‌کنند.
 • این رنگ‌ها دیرتر کثیف می‌شوند و کمتر نیاز به شستشو پیدا می‌کنند.
 • راحت‌تر از سایر رنگ‌ها می‌توان آنها را ست کرد.
 • اندام شما را کشیده و قدتان را بلندتر نشان می‌دهند.
 • نسبت به رنگ‌های روشن به دلیل شستشوی کمتر، عمر طولانی‌تری دارند.

سخن پایانی

در این مطلب راجع به انتخاب بهترین رنگ مانتو شلوار اداری صحبت کردیم. همان‌طور که گفته شد، انتخاب رنگ این نوع پوشش بر اساس یک سری فاکتورهای خاص تعیین می‌شود. چرا که محیط اداره محیطی خاص است و به علت وجود یک سری محدودیت‌ها و چهارچوب‌ها، استفاده از هر رنگی در این محیط امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین اگر برای انتخاب رنگ فرم اداری با مشکل مواجه شده‌اید، رنگ‌های پرفروش مشکی، سرمه‌ای و طوسی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *